Archives

You are currently viewing archive for grudzień 2015
Category: General
Posted by: admin
20151222-1__19_.jpg
Bez wątpienia kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych kredytów i produktów, jakie banki oferują w ogóle. Można go przeznaczyć na praktycznie dowolny cel konsumpcyjny, czyli niezwiązany z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jest to więc przede wszystkim rozwiązanie skierowane do gospodarstw domowych. Środki z kredytu mogą być przeznaczona choćby na zakup nowego sprzętu AGD, czy na zorganizowanie wyjazdu urlopowego. Dowolność jest tu bardzo duża. Oczywiście kredyt to dodatkowe koszty w postaci odsetek i zobowiązanie, które musi być podejmowane z namysłem. Jednak możliwość realizowania wydatków od ręki jest bardzo dużym ułatwieniem w wielu przypadkach. Trzeba po prostu dobrze wybrać ofertę kredytową.

Jak wybrać kredyt?

Kredyt to przede wszystkim dodatkowe koszty, więc niskie oprocentowanie to jedna z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę przy wyborze kredytu. Jest to oczywiście słuszne podejście, ale nie można na tym poprzestać, ponieważ z kredytem są często związane jeszcze inne koszty, takie, jak różne prowizje, czy opłaty manipulacyjne. Przy wstępnej ocenie atrakcyjności oferty, czy porównywaniu ofert pod kątem kosztów, dość dobrym wskaźnikiem jest rrso, czyli roczna rzeczywista stopa oprocentowania, która wskazuje koszty kompleksowo, uwzględniając zarówno oprocentowania, jak i opłaty dodatkowe. Warto też zwrócić uwagę, czy oprocentowanie jest stałe, czy zmienne. Oprocentowanie stałe to pewność wysokości oprocentowania, ale zmienne oprocentowanie choć z jednej strony niesie ryzyko podniesienia kosztów jest również szansa na niższe koszty w przypadku obniżki stóp procentowych. Oprócz kosztów trzeba również zwrócić uwagę na warunki spłaty kredytu. Chodzi głównie o ilość oraz wysokość rat, a także ewentualna możliwość ustalenia z bankiem indywidualnych warunków spłaty.

Warunki otrzymania kredytu

Kredyt gotówkowy, jak każdy inny kredyt w banku jest obwarowany pewnymi warunkami, które trzeba spełnić, aby go otrzymać. Trzeba posiadać tzw. zdolność kredytową, co w jakimś stopniu zagwarantuje bankowi, że kredytobiorca będzie w stanie spłacić kredyt. Na ocenę zdolności kredytowej przez bank składają się różne czynniki, takie, jak wysokość i regularność dochodów, zabezpieczenie kredytu, na przykład przez podżyrowanie przez inną osobę oraz historia kredytowa w BIK.
Category: General
Posted by: admin
20151204-1__1_.jpg
Kredyt gotówkowy to inny termin używany w odniesieniu do kredytów - chwilówek. Pożyczki te są krótkotrwałe, a tym samym mają wysokie oprocentowanie. Pożyczki te są dostępne dla tych, którzy wydali zbyt dużo gotówki w ostatnich dniach miesiąca ze względu na nieprzewidziane wydatki, które mieli ponieść. Pożyczka gotówka pozwala kredytobiorcy do korzystania gotówki wobec stosowanego kredytu w ciągu dwudziestu czterech godzin od zatwierdzenia pożyczki, co szczędzi im długi okres oczekiwania. Również, gdy wnioskodawca ubiega się o kredyt gotówkowy, powiadomienie o zatwierdzeniu jest wysyłane do niego w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku. To pozwala tym kandydatom na terminowe rozwiązania alternatywne.

Kredyty gotówkowe są doskonałą odpowiedzią finansową, która pozwala kredytobiorcy na zarządzania ich potrzebą pieniędzy w poufny i niezależny sposób. Ponadto, wszystkie transakcje realizowane poprzez pożyczki chwilówki zarządzane są on-line, co oferuje bezpieczeństwo i łatwość transakcji dla kredytobiorców. Jednak ludzie, którzy korzystają z kredytów gotówkowych muszą pamiętać, że pożyczki te mogą sprawić, że wpadną w pułapkę zadłużenia i dlatego powinni oni pożyczać tylko kwoty, które mogą być spłacone na czas i bez zobowiązań. W niektórych przypadkach opóźnienia w płatności niosą ze sobą dodatkowe opłaty i ta kara może wynieść nawet do trzykrotności kwoty kapitału.

Jakie są kryteria wyboru kandydatów w ramach pożyczek gotówkowych?

Kryteria wyboru z ramienia instytutów kredytowych pożyczki mogą się różnić od jednej instytucji do drugiej. To jest powód, dla którego wnioskodawcy powinni upewnić się, że znajdą czas na to by dokładnie zapoznać się z warunkami i informacjami co do kryteriów świadczonych przez te instytucje. Głównym powodem tej różnicy jest to, że instytuty oferując różne kredyty gotówkowe i mogą być kierowane na inny segment rynku. Jednak niektóre z typowych kryteriów wyboru kredytów gotówkowych obejmują to, że kredytobiorcy muszą być obywatelami kraju, muszą mieć ukończone osiemnaście lat, muszą posiadać stałe źródło dochodu, muszą posiadać konto bankowe. Nawet te osoby, które nie mogą pożyczyć tradycyjnych pożyczek ze względu na ich słabą historią kredytową mogą ubiegać się o ten rodzaj pożyczek gotówkowych bez wahania. Korzyści z takich pożyczek gotówkowych są liczne np. brak obowiązku odwiedzania terenu instytutu kredytowego poza tym nie jest wymagane zabezpieczenie. Aby dowiedzieć się więcej na temat szybkich kredytów gotówkowych poszperaj w sieci internetowej.